על מכון ברקאי

המכון נוסד בשנת 1977 ע"י פרופ' אבנר ברקאי ז"ל וד"ר ולרי ולקס שהיו בין חלוצי הטיפול המשפחתי בישראל. מאז משמש המכון כמרכז לטיפול במשפחות, זוגות ויחידים וכמרכז לימודי.

מכון ברקאי מנוהל ע"י שותפות, שהינן מטפלות ומדריכות מוסמכות בטיפול משפחתי, בשיתוף פעולה מלא ושוויוני המאפשר לטיפול, להוראה ולהדרכה להתקיים כחלק עיקרי בעבודה. בצוות המכון חברים גם מטפלים משפחתיים וזוגיים מרקעים מקצועיים מגוונים ושילוב זה מאפשר עושר של אפשרויות לטיפול מקצועי ומועיל.

מרכז הוראה והדרכה הפועל במכון מאפשר לימודים בטיפול משפחתי וזוגי לקראת הסמכה.

בנוסף, משמש המכון מרכז להעשרה של אנשי מקצוע בתחומים טיפוליים מגוונים.

מכון ברקאי הינו החלוץ והמוביל של הזרם הנרטיבי בפסיכותרפיה בישראל. בכך ממשיך המכון את הרוח החדשנית של מייסדי המכון. מחויבותנו להתפתחות מקצועית ושיח פורה עם מיטב המטפלים בארץ ובעולם מתקיימת במגוון דרכים ביניהן כנסים וסדנאות משותפות, שיח, כתיבה וקריאה מקצועית.

ב-20 השנים האחרונות מתמקד המכון בקשרים עם מטפלים משפיעים הנמנים עם הזרם הנרטיבי. ברית אמיצה במיוחד התקיימה עם מייקל ווייט ז"ל מאוסטרליה – אבי הגישה הנרטיבית שהתארח במכון אחת לשנתיים משנת 1990. המכון שומר  על קשר חם והדוק עם מרכזים טיפוליים ומארח מטפלים ומורים משפיעים אחרים ביניהם דייוויד אפסטון מניו זילנד, ג'יל פרידמן וג'ין קומבס מארה"ב, שריל וויט, דיוויד דנבורו, מגי קארי ושונה ראסל מאוסטרליה ורבים אחרים.


 

 > על מכון ברקאי
 
 > הגישה הנרטיבית
 
 > טיפול משפחתי וזוגי
 > האני מאמין
  > צוות המכון

מכון ברקאי, בניין שער הסיטי, רח' שארית ישראל 37, תל אביב טלפון. 03-6842600, פקס 03-6842601. Email:barcai@barak.net.il

gute