טיפול נרטיבי בלהט"ב ובשאלות של זהות מינית


לסביות, הומואים, ביסקסואלים/ות וטרנסג'נדרים/יות פונים לטיפול בשל סיבות רבות ומגוונות בדומה להטרוסקסואלים. עם זאת, לחיים בחברה שבה רווחות נורמות הטרוסקסואליות ולעתים הומופוביות יש השפעות ייחודיות על אנשים להט"בים, שמביאות איתן מאפיינים ייחודיים לפניה לטיפול.

צוות מכון ברקאי מזהים עצמם כמטפלים/ות גיי-פרנדלי, המיישמים בעבודתם המקצועית ערכים של קבלה, תמיכה והעדר שיפוטיות והינם בעלי ניסיון וידע מקצועי עדכני בעבודה עם הומואים, לסביות, ביסקסואלים/ות וטרנסג'נדרים/יות.

טיפול אישי – השיחות מאפשרות לאדם ההומו, הלסבית או המתלבט/ת לשוחח באופן גלוי ופתוח על לבטים, מחשבות ורגשות הקשורים לזהותו המגדרית ולנטייתו המינית. השיחות מאפשרות לאדם לבחון את ההשפעות של תפיסות ונורמות חברתיות, תרבותיות, משפחתיות ואישיות על חייו והתנסויותיו. מתוך תפיסות העולם, הערכים, סדרי העדיפויות ונסיבות חייו הייחודיים, יכול האדם לבחור את המשמעויות המועדפות עליו ואת דרכי החיים הייחודיות הנגזרות מהן. בין הנושאים בגינם פונים לטיפול: לבטים סביב הנטייה המינית, יציאה מהארון (מול משפחה, חברים, עמיתים לעבודה וכו'), יצירת זוגיות, דילמות סביב מודלים שונים להורות ועוד...

טיפול זוגי – השיחות מאפשרות לזוגות חד-מיניים להתבונן על הבעיות אשר משפיעות על היחסים כמו גם על ההקשר החברתי בהן נוצרו בעיות אלה (כמו למשל נורמות מסורתיות של זוגיות והורות). במקביל, השיחות מאפשרות לבני הזוג לבחון את השאיפות, התקוות והערכים האישיים והזוגיים שלהם במטרה לבחור ולעצב מערכת יחסים זוגית ייחודית המתאימה להם. בין הנושאים עימם פונים זוגות הומו-לסביים לטיפול: בחינת מודל הזוגיות המועדף, הגדרת מידת הבלעדיות המינית, התלבטויות בנוגע למודלים שונים של הורות, הבדלים סביב מידת החשיפה של הנטייה המינית, התמודדות עם משפחות המוצא, נושאים הקשורים לאינטימיות ומיניות, התמודדות עם קונפליקטים, בגידות, פרידה ועוד...

טיפול משפחתי – משפחות להט"ביות מתמודדות עם סוגיות משפחתיות ייחודיות העולות סביב גידול ילדים והתמודדות עם הסביבה המשפחתית והחברתית, בהתייחס למבנה המשפחה ו/או מודל ההורות הייחודי (ביולוגי, אימוץ, הורות משותפת, תרומת זרע, פונדקאות ועוד).

טיפול משפחתי רלוונטי גם למשפחות המוצא של להט"בים, הפונות לטיפול על רקע חשיפה או גילוי הנטיה המינית של אחד מבני/ות המשפחה.
 

 

 
 > על מכון ברקאי
 
 > הגישה הנרטיבית
 
 > טיפול משפחתי וזוגי
 > האני מאמין
  > צוות המכון

מכון ברקאי, בניין שער הסיטי, רח' שארית ישראל 37, תל אביב טלפון. 03-6842600, פקס 03-6842601. Email:barcai@barak.net.il

gute