1. בכל שנה, מכון ברקאי מעניק מספר מילגות לשכר לימוד במכון, לקורסים הבאים:
  • הקורס המשפחתי האינטגרטיבי (140 שעות אקדמיות, 25 מפגשים, בימי רביעי בבוקר מ-9 עד 13:15, אחת לשבוע). למידע נוסף לחץ כאן.

  • לקורס הנרטיבי רמה 1 (56 שעות אקדמיות, 10 מפגשים, בימי ששי בבוקר מ-9 עד 13:15, אחת לשבועיים). למידע נוסף לחץ כאן.

2. למסיימים קורס בהצלחה תוענק תעודה של מכון ברקאי בהתאם, וכן אישור עבור האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי לקראת הסמכה (לסטודנטים העומדים לקרטיריונים של האגודה).
3. לימודים אלו מהווים צעד ראשון לעבר קריירה כמטפל זוגי, משפחתי ופרטני - בשרות הציבורי, בקליניקה פרטית, בבית הספר ובאקדמיה – או אפילו כחבר\ה בצוות מכון ברקאי
4. הלימודים במכון ברקאי מוכרים ע"י האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי לצורך מלוי דרישותיהם להסמכה כמטפל זוגי ומשפחתי. הלימודים בשני הקורסים האלו לא ממלאים את כל דרישות ההסמכה של האגודה (נדרשים לימודים תיאורטיים נוספים ועבודה מעשית עם הדרכה).
5. דרישות קדם: השכלה אקדמית בתחום טיפולי לרבות פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, יעוץ חינוכי, טיפול בהבעה ויצירה, טיפול באמנויות, טיפול רגשי, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק.
6. המילגות מוענקות למועמדים עם כישורים מתאימים על בסיס צורך כלכלי, עם העדפה לבנות ובני קהילות ומגזרים שאינם בזרם המרכזי של החברה הישראלית, אשר פעילות קהילתית וחברתית קרובים לליבם.
7. אנו מעניקים מלגות מלאות וחלקיות, בהתאם לצרכים של הפונים והאפשרויות של המכון.
8. מקבלי מילגת לימודים יתבקשו להשתלב בפעילות חברתית או קהילתית של המכון, לצד אנשי צוות, מתמחים וסטודנטים אחרים.
9. כדי לבקש מילגה, נא להשלוח קו"ח מקצועיים, תעודות מקצועיות, תמונת-פנים ומכתב אישי אודות הנסיבות, השאיפות והתכניות האישיות שלך. (רצוי לשלוח במייל).
10. מומלץ להגיש בקשות בהקדם. המועד הסופי להגשה: סוף אוגוסט. המכון יתן תשובה לכל פונה עד סוף ספטמבר (הלימודים מתחילים בנובמבר).

מזה כ-40 שנה, מכון ברקאי מקיים תכניות הכשרה בטיפול זוגי, משפחתי ונרטיבי שכוללות הכשרה תיאורטית ומעשית. אנו מלמדים את קשת הגישות בטיפול משפחתי וזוגי, עם דגש על הגישה הנרטיבית.
הלימודים במכון ברקאי מבוססים על הערכים והרעיונות של הגישה הנרטיבית, אשר מכירה בהשפעות של נורמות חברתיות, תרבותיות ומשפחתיות (ושל היסטוריה) על חיי אנשים, וקוראת תגר על השפעות של התרבות הדומיננטית וכוח נורמטיבי, ועל תפיסה חד-מימדית וסטטית של זהות.
הגישה הנרטיבית רואה ביחסים מוקד השפעה מרכזי על האדם ומכירה בחשיבותם בטיפול. היא רואה את החיים כ"רב-סיפוריים", ומאפשרת לאדם (ולזוג, למשפחה, לקהילה) לבחון את העמדות ולהרחיב את הבחירות בחיים. שיחות טיפוליות נרטיביות עוזרות לאדם לבחון את הקשיים בחייו ואת השפעותיהם, לצד הבנה והכרה בדרך המועדפת על ידו להובלת חייו, באופן שיאפשר להרחיב דרך זו.
 

 

נא לפנות למזכירות המכון לבירור המועד האחרון להגשת מועמדות למילגת לימודים במכון.

אופן הגשת מועמדות: נא לשלוח למכון ברקאי מכתב אישי קצר (המתאר את הנסיבות האישיות, תחומי הענין והשאיפות של המועמד), בליווי קורות חיים מקצועיים, תמונה והעתקי תעודות מקצועיות.

 

רצוי לשלוח את הבקשה למכון באי-מייל barcai@barak.net.il , אך ניתן גם לשלוח בדואר רגיל (מכון ברקאי, רחוב שארית ישראל 37, ת"א 6816522)

 

מנהלי צוותים מקצועיים מוזמנים להמליץ על מועמדים ראויים מצוותיהם. 

 

מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון.

 

לבירורים נא להתקשר  למכון ברקאי:

 03-684-2600

 
נשמח לראות אותך משתלבת בקהילת המטפלים הפסיכותרפיים - ובמשפחת מכון ברקאי
 > קורסים

קורס תיאורטי בטיפול    משפחתי אינטגרטיבי

קשיי תפקוד בראיה משפחתית

אתיקה בטיפול משפחתי
  דיני משפחה למטפלים
קורס בטיפול זוגי  אינטגרטיבי

קורס במיניות במשפחה

  פרקטיקום בטיפול משפחתי - תוך הדרכה חיה

פרקטיקום - צפיה

פרקטיקום - השתתפות

לימודי טיפול נרטיבי

  טיפול נרטיבי רמה 1 

  טיפול נרטיבי רמה 2 

סמינר מתקדם ללימוד סוגיות של הדרכה

עבודה נרטיבית עם ילדים

טיפול בהשפעות טראומה, שכול וכאב

מיינדפולנס וחשיבה נרטיבית

טיפול מיני למטפלים זוגיים - סדנה תיאורטית וקבוצת הדרכה

מכון ברקאי, בניין שער הסיטי, רח' שארית ישראל 37, תל אביב טלפון. 03-6842600, פקס 03-6842601. Email:barcai@barak.net.il

gute